szkoła rodzenia

szkoła rodzenia

 

Witamy Rodziców :)

???Mniej bym poprawiała, więcej przytulała. Zamiast patrzeć na czas, dawałabym sobie czas, by patrzeć. Mniej bym dbała o to, by wszystko wiedzieć; wiedziałabym raczej, jak lepiej dbać?..?

Słowa Diane Loomans przekładają się na dbałość zespołu terapeutycznego do Rodziców, aby nabrali odwagi i pewności siebie w czynnościach dotyczących opieki i pielęgnacji dziecka już od Jego poczęcia.

Do tej pory Zajęcia dla Rodziców były realizowane w ramach małych grantów programu ?Bezpieczne dzieciństwo" Fundacji ?Dzieci Niczyje". Potrzeba zdobywania wiedzy przez Rodziców, aby poznać świat dziecka, zmotywowała grupę do kontynuowania działań.

W związku z powyższym, bardzo serdecznie zapraszamy przyszłych Rodziców na zajęcia organizowane w każdy czwartek o godz. 17.00 przy ul. Kościuszki 55A w Prudniku.

Informacje mogą Państwo otrzymać pod numerem tel. 77 436 47 00

 

Zajęcia Szkoły Rodzenia z Położną

Stowarzyszenie Aktywnej Pomocy Rodzinie ?Alternatywa?- S.A.P.R.A. zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w Akademii Aktywnego Rodzica, która skierowana jest na rozwój kompetencji wychowawczych i psychospołecznych osób spodziewających się dziecka . Bezpłatne zajęcia będą odbywały się od 15 marca 2012r do listopada 2012 w Prudniku

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia w ramach projektu "GNIAZDO"

HARMONOGRAM ZAJĘĆ W MAJU:

 1. 4.05.2012 piątek

Poród naturalny. Korzyści dla kobiety rodzącej i noworodka wynikające z Rozporządzenia M.Z. z dn. 23.09.2010r ?Standardy postępowania oraz procedury medyczne przy udzielaniu świadczeń z zakresu opieki okołoporodowej (..)?.Najbardziej pożądane zachowania rodzącej na sali porodowej.

 1. 11.05.2012 piątek

Jak przyjąć dziecko na świecie wg F.Leboyer?a? Adaptacja noworodka w środowisku pozałonowym.

 1. 18.05.2012 piątek

Przebieg porodu naturalnego. Naturalne metody łagodzenia bólu porodowego. Drugi okres porodu: bóle parte, efektywne ich wykorzystanie.

 1. 25.05.2012 piątek

Hormonalne podstawy laktacji. Wczesne uwarunkowania rozwoju mowy - karmienie piersią.

 1. 1.06.2012 piątek

Kąpiel noworodka, ze szczególnym uwzględnieniem pielęgnacji kikuta pępowinowego. Ruch i grawitacja u noworodka.

 1. 8.06.2012 piątek

Procedura cięcia cesarskiego. Farmakologiczne metody łagodzenia bólu w okresie okołoporodowym. Karmienie alternatywne ? butelka, kubeczek.

Warsztaty dodatkowe ? daty do uzgodnienia z uczestnikami:

 1. Wokół szczepień u niemowlęcia ? szczepić, nie szczepić, czy szczepić wybiórczo? (zaproszeni: przedstawiciel PSSE Prudnik i pediatra)
 2. RKO u niemowlęcia ? pierwsza pomoc przedmedyczna u niemowląt w warunkach domowych (zaproszony instruktor ratownictwa medycznego)
 3. Wpływ dotyku na rozwój dziecka. Instruktaż masażu niemowlęcia opisany przez L?eboyera.
 4. Zagrożenia wynikające z przedwczesnego zachęcania dziecka do przyjmowania pozycji siedzącej oraz stojącej (zaproszony fizjoterapeuta)
 5. Żywienie niemowląt do 3-go roku życia (zaproszony dietetyk)
 6. Wczesna profilaktyka logopedyczna, czyli w jaki sposób wspomagać rozwój mowy u małego dziecka (zaproszony logopeda dziecięcy)

GDZIE: SALA SZKOŁY RODZENIA, BATOREGO 12 PRUDNIK

KONTAKT: 77 436 47 00

Projekt współfinansowany ze środków The Velux Foundations w ramach programu "Bezpieczne Dzieciństwo" Fundacji Dzieci Niczyje.

Copyright © 2017 sapra. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.