nowe horyzonty

wyjazdy

logotypy

 

WYJAZDY KULTURALNE
25.07.2012 r. - wyjazd do kina w Nysie, ?Epoka Lodowcowa 3"

27.08.2012 r. - wyjazd do kina w Nysie, ?Merida Waleczna"
27.09.2012 r. ? wyjazd do kina w Opolu, ?Paranormal"
27.10.2012 r. ? wyjazd do kina w Opolu, nie ma tytułu
23.10.2012 r. ? wyjazd do kina Teatr Kochanowskiego, sztuka ?Mayday 2" 30.11.2012 r. ? wyjazd do kina w Nysie, ?Renifer Niko ratuje brata"


Wszystkie realizowane wyjazdy kulturalne miały na celu nie tylko miłe spędzenie czasu, ale i również pogłębienie procesu uspołecznienia się i socjalizacji uczestników projektu. Wydarzenia kulturalne były dobrane w taki sposób, aby uczestnicy projektu mogli doświadczyć zarówno sytuacji komediowych, grozy oraz baśniowego ujęcia świata. Powyższe sytuacje, uczą osoby z zaburzeniami psychicznymi rozpoznawania oraz nazywania uczuć i emocji jakie ukazują poszczególne wydarzenia. Z kolei umiejętność ta, jest niezwykle istotnym elementem w procesie rehabilitacji psychicznej osób z zaburzeniami psychicznymi.
Z uwagi na fakt, że działania o tematyce kulturalnej spotykają się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem uczestników, można dostrzec potrzebę w ich kontynuacji oraz płynących korzyściach wynikających z niniejszych działań.

Prawa i uprawnienia osób z zaburzeniami psychicznymi

Prawa i uprawnienia osób z zaburzeniami psychicznymi
oraz pomoc i wsparcie, które można uzyskać w obszarze powiatu prudnickiego


Zdrowie psychiczne jest jednym z najważniejszych zasobów współczesnego społeczeństwa. Przemiany społeczno-gospodarcze, które dokonały się w Polsce w ostatnich latach negatywnie odbiły się na kondycji zdrowotnej społeczeństwa, bowiem coraz więcej osób cierpi na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne.

Czytaj więcej...

nowe horyzonty

zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym projektem nowe horyzonty.

Jeśli cierpisz na jakiekolwiek zaburzenia psychiczne
lub chcesz się o nich czegoś dowiedzieć, ta strona jest właśnie dla Ciebie
Projekt dla osób z zaburzeniami psychicznymi, ich opiekunów i wolontariuszy.

wszelkie informacje znajdziecie na stronie: www.nowehoryzonty.org

warsztaty nowe horyzonty

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku oraz Stowarzyszenie Aktywnej Pomocy Rodzinie Alternatywa S.A.P.R.A serdecznie zapraszają na warsztaty artystycznego wyrazu i ekspresji połączone z treningiem umiejętności społecznych dla osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin w ramach projektu ?NOWE HORYZONTY?, które realizowane są w terminie od 01.07.2012 r. do 31.12.2012 r.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017 sapra. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.