Punkt Konsultacyjny dla osób uzależnionych

Punkt Konsultacyjny dla osób zażywających narkotyki i ich rodzin finansowany przez GMINĘ PRUDNIK jest prowadzony w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii . Znajduje się on w siedzibie Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy ulicy Kościuszki 55 w Prudniku.

• dyżur uliczny 2 godziny tygodniowo,środa 18:00 20:00,

• terapeuta uzależnień dyżur w punkcie konsultacyjnym 2 godziny tygodniowo w każdą środę w godz. 14:00 ? 16:00,

• lekarz psychiatra? konsultacje psychiatryczne, wystawianie skierowań na detoksy, do Ośrodków Rehabilitacyjnych-1 wtorek miesiąca w godzinach 14.00-16.00,

w ramach pracy Punktu:

• Poradnictwo dla rodzin osób uzależnionych
  • Poradnictwo dla osób używających narkotyki ( nieuzależnionych )
  • Poradnictwo dla osób uzależnionych od narkotyków
  • Poradnictwo dla absolwentów ośrodków rehabilitacyjnych
  • Program pracowników ulicznych
  • Telefon zaufania czynny w godzinach pracy punktu
  • Wywiady, interwencje socjalne
  • Psychoedukacja rodzin
  • Możliwość wykonania i interpretacji testu na obecność narkotyków
  • Diagnozowanie oraz wystawianie skierowań do Ośrodków Rehabilitacyjno-Readaptacyjnych.
Copyright © 2017 sapra. Wszelkie prawa zastrzeżone.