Punkt Konsultacyjny w Głuchołazach

Stowarzyszenie Aktywnej Pomocy Rodzinie ALTERNATYWA, w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii, realizuje Program Profilaktyczny "Trzeźwość jest wyborem nie przymusem 2012". Punkt konsultacyjny dla osób zagrożonych narkomanią i ich bliskich będzie czynny w Głuchołazach przy ulicy Kościuszki 33 od godz. 15.30 do 17.30 w dniach: 12 i 26 września, 10 i 24 października, 7 i 21 listopada, 5 i 12 grudnia 2012.

Stowarzyszenie Aktywnej Pomocy Rodzinie ALTERNATYWA realizuje od sierpnia do grudnia 2012 roku projekt pn. "Trzeźwość jest wyborem nie przymusem 2012" finansowany przez gminę Głuchołazy. Celem programu jest przeciwdziałanie narkomanii poprzez zwiększenie dostępności i rozszerzenia oferty profesjonalnej pomocy osobom, rodzinom i bliskim osób zagrożonych narkomanią i uzależnionych od narkotyków oraz podniesienie kompetencji przedstawicieli instytucji stykających się w swojej pracy z osobami używającymi narkotyki.

W ramach działań w szkołach mieszczących się na terenie Gminy Głuchołazy, które wyraziły chęć realizacji u siebie programu profilaktycznego odbędą się:

• warsztaty dla uczniów i rodziców,
  • konsultacje indywidualne program profilaktyczny "Profilaktyka a Ty" - szkoły ponadgimnazjalne

W ramach projektu działa też Telefon zaufania: 77 436 - 47 - 00 czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 19.30

Stowarzyszenie Aktywnej Pomocy Rodzinie w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w porozumieniu z Urzędem Gminy Głuchołazy realizuje

Program Profilaktyczny "TRZEŹWOŚĆ JEST WYBOREM NIE PRZYMUSEM".

1. GMINNY PUNKT KONSULTACYJNY DLA OSÓB

UWIKŁANYCH W NARKOTYKI

Klub Abstynenta AZYL, Głuchołazy; ul. Plac Basztowy 4

WTOREK 15.00-17.00

2. TELEFON ZAUFANIA    77 436 47 00

od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-19.30

3. PROGRAM PROFILAKTYCZNY W SZKOŁACH

Głównym jego celem jest przeciwdziałanie narkomanii poprzez zwiększenie dostępności i rozszerzenie oferty profesjonalnej pomocy osobom, rodzinom i bliskim osób zagrożonych narkomanią i uzależnionych od narkotyków.
W ramach tego działania każdej szkole możemy zaproponować tematyczne spotkania.

• Warsztaty dla młodzieży
  • Konsultacje indywidualne
  • Spotkania i warsztaty dla rodziców
  • Szkolenia rad pedagogicznych

Programem tym są obięte wszystkie szkoły w Gminie Głuchołazy.

Wszelkie informacje udzielamy pod numerem telefonu 77 436 47 00

Copyright © 2017 sapra. Wszelkie prawa zastrzeżone.